546650-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Västerås: Desinfektionsutrustning
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tvättkabinett
Referensnummer: IN-IN21-0011
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39330000 Desinfektionsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ny tvättkabinett till Hjälpmedelscentralen Västerås
Upphandlande myndighet
Region Västmanland, Org.nr. 232100-0172
I upphandlingsdokumenten kallade Köpare.
Omfattning
Upphandlingen avser avtal avseende köp av tvättkabinett i enlighet med vad som beskrivs i upphandlingsdokumenten. Benämns vidare som Avtal.
Anbudsgivare benämns i upphandlingsdokumenten som Leverantör.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42716000 Tvätt-, kemtvätts- och torkmaskiner, 42716100 Tvättanläggningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Elektronisk upphandling
Upphandlingen handläggs via upphandlingssystemet TendSign. I systemet finns möjlighet att t.ex. ladda upp filer och svara på frågor.
Observera att det kan finnas krav i upphandlingsdokumenten som inte är direkt kopplade till någon funktion i systemet. Kontrollera alltid upphandlingsdokumenten innan anbudet skickas in.
Systemregistrering
För tillgång till systemet krävs en inloggning. Användarnamn och lösenord erhålls kostnadsfritt genom en registrering via följande länk: https://tendsign.com/public/register_seller.aspx? FromPublic=true
Kommunikationen under upphandlingen, inklusive underrättelse om tilldelningsbeslut, sker via den registrerade användarens e-postadress. Leverantören uppmanas därför att kontrollera att rätt e-postadress är angiven och säkerställa att denna e-postadress bevakas löpande.
SupportTekniska frågor om systemet ställs till TendSign support per e-post:tendsignsupport@mercell.com.
För support eller tillgång till frågor och svar om anbudsgivning:https://upphandlingsverktyg.mercell.se/tendsign-support