Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dynamiskt inköpssystem Fordon
Referensnummer: 22RGK1436
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34110000 Personbilar
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Kronoberg bjuder in till ansökan om kvalificering i ett dynamiskt inköpssystem (DIS) avseende fordon inom kategorierna personbilar, lätta lastbilar, transportbilar och minibussar upptill åtta (8) passagerare. Ansökan kan göras löpande under giltighetstiden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34114400 Minibussar, 34130000 Motorfordon för godstransport, 34133000 Ledade lastbilar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen