2. Förfarande
Förfarande
Titel: Polymer till slutavvattning
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ramavtal för löpande leveranser av polymer, som används som flockningsmedel till slutavvattning i slamprocessen med skruvpressar. Upphandlingen avser katjonaktiv polymer i pulverform som levereras i storsäck (cirka 700 kg).
Intern identifierare: 25/114
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 24000000 Kemiska produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000