546698-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten – Partnering för takbyte och ombyggnad, Svetsaren 1
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelPartnering för takbyte och ombyggnad, Svetsaren 1
BeskrivningGällande fastighet ligger centralt i Malung och är i behov av takbyte (ca 6800m2). I samband med dessa arbeten ska eventuellt takhöjden höjas på en del av fastigheten så att en idrottshall kan inrymmas (med tillhörande utrymmen för skol- och fritidsverksamhet). Upphandlingen avser totalentreprenad i samverkan för ombyggnad av stomme och tak mm för fastigheten Svetsaren 1 och omfattar flera huvuddelar.
Intern identifierareKS/2024:692
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000