2. Förfarande
Förfarande
Titel: Branschdialog inför upphandlingen av projektet Vapenhuset
Beskrivning: Uppsalahem bjuder in branschen till dialogmöte inför kommande upphandling av projektet vapenhuset, etapp 1. Projektet omfattar nyproduktion av ca 250 st studentbostäder på Kapellgärdet i Uppsala. Fredag den 19 september kl. 10.00-11.00. OBS! Mötet sker digitalt via Microsoft Teams. Teamslänk skickas ut vid intresseanmälan.
Intern identifierare: 25/30
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45211000 Anläggningsarbeten för flerfamiljshus
Ytterligare klassificering (cpv): 45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71541000 Byggteknisk projektledning