Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utbildning transport och yrkesförare gymnasienivå
Referensnummer: UH-2018-128
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80210000 Teknisk och yrkesmässig undervisning på högstadie- och gymnasienivå
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser yrkesförarutbildning inom transportteknisk utbildning i gymnasiet.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 80210000 Teknisk och yrkesmässig undervisning på högstadie- och gymnasienivå, 80530000 Yrkesutbildning, 80000000 Undervisning och utbildning, 80411000 Trafikskoletjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen