546907-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Operationsartiklar, SLL583
Referensnummer: FSN 2020-0625
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling operationsartiklar omfattar följande områden:
• Delområde 1. Drapering
• Delområde 2. Dränage
• Delområde 3. Operationsrockar
• Delområde 4. Röntgentrådsprodukter
• Delområde 5. Skalpeller
• Delområde 6. Håravkortningsprodukter
• Delområde 7. Sugar och sugset
• Delområde 8. Övrigt
• Delområde 9. Operationsset katalog
• Delområde 10. Absorptionsmaterial
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33162000 Apparatur och instrument för operationssalar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen