546920-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggmaterialrelaterade produkter – Byggmaterial
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelByggmaterial
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för leverans av byggmaterial till Ängelholms kommun. Avtalet omfattar ett brett sortiment och riktar sig främst till verksamheterna Bygg- och anläggningsprogrammet vid Ängelholms gymnasieskola samt Utförarservice. Leverans ska ske löpande till av beställaren angivna platser, med möjlighet till direktköp i butik eller hämtlager. Ramavtalets planerade startdatum är 2025-11-03.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 44140000 Byggmaterialrelaterade produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:110444:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 44111400 Målarfärg och väggbeklädnadsmaterial, 44111000 Byggnadsmaterial
Optioner
Beskrivning av alternativenEnligt avsnitt 5. Avtalsvillkor punkt 5.5.3 Option