546941-2019 - ÄndringSverige-KARLSTAD: Medicinsk utrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vattenreningsanläggning för dialysverksamhet
Referensnummer: RS/192058
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser köp av vattenreningsanläggning till dialysmottagningen vid sjukhuset i Torsby.