547067-2019 - Frivillig förhandsinsynSverige-Stockholm: Reagens och kontrastmedel
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Reagens för screening av X-ALD "NeoBase™2"
Referensnummer: 2019-35
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33696000 Reagens och kontrastmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Reagens för screening av nuvarande 20 sjukdomar inom det s.k. PKU-provet samt detektion av X-ALD (X-bunden adrenoleukodystrofi).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33124130 Diagnostiska artiklar, 33696200 Blodprovsreagenser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen