547071-2020 - ÄndringSverige-Kristianstad: Telekommunikationstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Driftpartner till fiberoptiskt Stadsnät
Referensnummer: 20/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
64200000 Telekommunikationstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Genomförs enligt teleundantaget i 3 kap. 6 § lagen om offentlig upphandling (LOU), vilket innebär att LOU inte gäller för upphandlingen.