54708-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Ingenjörstjänster – Konsultstöd Automation inom VA
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKonsultstöd Automation inom VA
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal avseende konsultstöd Automation inom VA.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelMotala/Vadstena
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106937:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71321000 Tekniska konstruktionstjänster för maskintekniska och elektriska installationer i byggnader, 71321300 Konsulttjänster inom VA
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelMjölby kommun
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106937:Lot:2