547118-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Munkedal: Säkerhetstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bevakning- och parkeringsövervakningstjänster
Referensnummer: SBN 2019-189
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79710000 Säkerhetstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser bevakningstjänster för Munkedals kommun samt Munkedals Bostäder AB. Tjänsterna omfattar rondering, larmryck - larmmottagning, störningsjour, manuellt telefonlarm och ordningsvakt, bevakning av parkeringar samt flytt av fordon.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50118100 Bärgning av bilar, 79711000 Larmövervakningstjänster, 79713000 Vakttjänster, 79714000 Övervakningstjänster, 79715000 Patrullering, 98351100 Bilparkeringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen