Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Yttre Drift Lund
Referensnummer: 2019-FA000383
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden avser drift dvs tillsyn och skötsel samt avhjälpande underhåll av utemiljön med tillhörande utrustning för Sjukhusområdet Lund och Annetorp.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77300000 Trädgårdstjänster, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 98341130 Fastighetsskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen