547165-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avfallstjänster – Slamtömning i Bjuv, Båstad, Helsingborg, Höganäs, Åstorp och Ängelholm 2024
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSlamtömning i Bjuv, Båstad, Helsingborg, Höganäs, Åstorp och Ängelholm 2024
BeskrivningEntreprenaden omfattar att inom Bjuvs, Båstads, Helsingborgs, Höganäs, Åstorps och Ängelholms kommuner tömma slam från: • Två- och trekammarbrummar • Slutna tankar • Minireningsverk • Toabodar • Köksbrunnar, sjunkbrunnar, gårdsbrunnar, BDT-avlopp samt • Fett från fettavskiljare • Fibermaterial från fosforfällor • Matavfall i tank från matavfallskvarnar och andra motsvarande system för matavfalls-insamling, ex.vis. Bio Simplex
Intern identifierare24/0292
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelMalldokument