2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal - Arbeten med brand- och utrymningslarm
Beskrivning: Upphandlingen avser arbeten med brand- och utrymningslarmanläggningar i beställarnas fastigheter. Arbetena avser bland annat tillsyn och skötsel, inklusive kvartals- och årsprover samt avhjälpande underhåll. Vid behov kan även planerat underhåll, nyinstallationer samt kompletteringar av befintliga anläggningar bli aktuella.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45312100 Installation av brandlarmssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:110861:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 31625200 Brandlarmssystem