547218-2022 - ResultatSverige-Ludvika: Programvara och informationssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
HR- och lönesystem till Ludvika kommun
Referensnummer: GNU 2022/83
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ett HR -och lönehanteringssystem som effektiviserar kommunens processer. Syftet är att uppnå ett modernt HR-system som kan stödjer kommunens medarbetare i dess dagliga arbete.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48000000 Programvara och informationssystem, 48219300 Programvara för administration, 72250000 System- och stödtjänster, 79211110 Lönehantering, 79600000 Rekryteringstjänster, 79631000 Personaltjänster och lönehantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen