2. Förfarande
Förfarande
Titel: Professorn 2 & 3, Mikroettor hus 007, 008
Beskrivning: Entreprenaden omfattar exteriöra och interiöra ombyggnader i fastigheterna Professorn 2 och 3, hus 007 och 008. Fastigheterna är belägna på Ålidhem i Umeå. Studentrum skall omvandlas till små studentlägenheter så kallade mikroettor. Omfattningen i sin helhet framgår av upphandlingsdokumenten.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45262690 Renovering av byggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115293:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45453100 Renoveringsarbeten