Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänster - Sjuksköterskor
Referensnummer: UH-2021-59
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser inhyrning av sjuksköterskor, vikarier och resursförstärkning som inte kan rekryteras eller på annat sätt tillgodoses på grund av rådande sjuksköterskebrist, vid behov till Mjölby, Motala och Vadstena.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 35 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79600000 Rekryteringstjänster, 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 98513100 Bemanningstjänster för enskilda
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen