547382-2023 - ÄndringSverige-Falkenberg: Medicinska förbrukningsartiklar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hälso-, sjukvård -och förbandsmaterial 2023
Referensnummer: SVN2021-93
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Ett samlat behov av hälso-, sjukvårds -och förbandsmaterial. Upphandlingen omfattar följande upphandlande myndigheter:
- Falkenbergs kommun
- Kungsbackas kommun
- Varbergs kommun
- Hyltes kommun
- Laholms kommun och
- Högskolan i Halmstad