547423-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Ängelholm: Skötsel, reparation och underhåll av bilpark
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bilpoolstjänster
Referensnummer: KS 2021/401
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50111000 Skötsel, reparation och underhåll av bilpark
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ett helhetskoncept för bilpoolstjänster, det vill säga tillgång till elbilar, hybridbilar, administration, bokningssystem, service, drift samt underhåll av bilpool.
I dagsläget har UM behov av en halvöppen och en sluten bilpooltjänst.
Del 1 - Ängelholms kommun, Halvöppen bilpool
Del 2 - Ängelholmshem, Sluten bilpool
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34100000 Motorfordon, 34110000 Personbilar, 34144900 Elfordon, 42961300 Hyrningssystem för fordon, 48000000 Programvara och informationssystem, 48219300 Programvara för administration, 50100000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning, 50110000 Reparations- och underhållstjänster av motorfordon och tillhörande utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen