547524-2022 - ResultatSverige-Uppsala: Invalidfordon, rullstolar och tillhörande utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Eldrivna rullstolar
Referensnummer: KSN-2022-00709
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33193000 Invalidfordon, rullstolar och tillhörande utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av eldrivna rullstolar med manuell styrning och motoriserad styrning i olika modeller.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen