Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sterila uppdukningsset vid kranskärlsröntgen
Referensnummer: RS/230016
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Sterila uppdukningsset vid kranskärlsröntgen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 9 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33141620 Utrustning för medicinskt bruk för specifika ändamål i förpackningar (sets)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Den beräknade årsvolymen uppgår till ca 2 000 uppdukningsset per år.
Avtalslängd är 4 år inklusive option/optioner om förlängning.