2. Förfarande
Förfarande
Titel: Café- och kiosk, ramavtal
Beskrivning: Denna upphandling avser café- och kioskprodukter samt färskvaror som för successiva leveranser under avtalstiden.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15800000 Diverse livsmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106882:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 15840000 Kakao: choklad och sötsaker, 15820000 Skorpor och kex; bakverk och kakor med konserveringsmedel, 15894400 Mellanmål, 15894300 Färdiga maträtter, 15982000 Läskedrycker, 15980000 Alkoholfria drycker, 15981000 Mineralvatten, 15981100 Icke kolsyrat mineralvatten, 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d