Beskrivning av upphandlingen
Ett ramavtal avseende löpande avrop av tekniska konsulter inom området Planarkitekt.
Uppdragen kan t.ex. innefatta:
2. Medverka i framtagande av översiktsplaner och fördjupade översiktsplaner/planprogram.
5. Rådgivning i planärenden
Inga angivna volymer garanteras.