547613-2022 - ResultatSverige-Norrköping: Textilier och tillhörande varor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Textilier för cirkulationstvätt
Referensnummer: 2022-8465
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
19200000 Textilier och tillhörande varor
II.1.4.
Kort beskrivning
Ni bjuds in för att lämna anbud för textilier för cirkulationstvätt till Skogome.
Upphandlingen omfattar 2 anbudsområden:
Anbudsområde 1: Restaurang- och hotellgods
Anbudsområde 2: Vårdtextilier och patient-och personalkläder
Upphandlingen omfattar Kriminalvårdens behov av cirkulationstextilier för Kriminalvårdens tvätteri i anstalten Skogome.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39143113 Hemtextilier för särskilda ändamål, 39560000 Diverse textilier
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen