See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Livsmedel
Beskrivning: Örnsköldsviks kommun upphandlar livsmedel för leveranser till kommunens kök inom skola, förskola, äldreboende, gemensamhetsboende, skolkafeterior och gymnasieskolans elevutbildning samt några andra enheter. Den totala volymen under år 2023 var ca 52,1 Mkr och för 2024 var det var ca 54,3 Mkr
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: A. Huvudleverantör
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:88305:Lot:1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: B. Mejerivaror
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:88305:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: C. Ägg Omr 1
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:88305:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: C. Ägg Omr 2
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:88305:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: C. Ägg Omr 3
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:88305:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: D. Potatis Omr 1
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:88305:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: D. Potatis Omr 2
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:88305:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: D. Potatis Omr 3
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:88305:Lot:8