54764-2022 - ÄndringSverige-Halmstad: Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tandtekniska produkter
Referensnummer: RS210929
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
II.1.4.
Kort beskrivning
Tandtekniska produkter som avtagbar protetik, fast tandstödd protetik, fast implantatstödd protetik, bettfysiologi, ortodonti, apnéskenor, idrottsskydd.