Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunal vuxenutbildning; Naturbruk
Referensnummer: 19/243
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80400000 Vuxen- och annan undervisning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar Kommunal vuxenutbildning; Naturbruk med yrkesutbildningar inom djurvård, förare skogsmaskiner, lantbruk, mobila arbetsmaskiner (grävmaskin), skogsvård och trädgård.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 80500000 Utbildningstjänster, 80530000 Yrkesutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen