Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städ och kemprodukter
Referensnummer: UH-2018-757
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33770000 Sanitetspapper
II.1.4.
Kort beskrivning
Sundsvalls kommun upphandlar ramavtal avseende städ och kemprodukter för Sundsvalls kommun, Timrå kommun och Härnösands kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33770000 Sanitetspapper, 33760000 Toalettpapper, näsdukar, handdukar och servetter, 39830000 Rengöringsmedel, 33772000 Förbrukningsvaror av papper, 19640000 Sopsäckar och soppåsar av polyeten, 33700000 Hygienartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen