Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Möbler 2019
Referensnummer: GNU 2018/154
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39100000 Möbler
II.1.4.
Kort beskrivning
Kontorsmöbler, Förvaringsmöbler, Möbler för vård och omsorg, samt Kontorsarbetsstolar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 60 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 1
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Möbler för kontor
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39100000 Möbler, 39130000 Kontorsmöbler, 39150000 Diverse möbler och utrustning, 39141300 Förvaringsskåp, 39120000 Bord, skåp, skrivbord och bokhyllor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Möbler för vård och omsorg
Del nr: 2