2. Förfarande
Förfarande
Titel: Extern remiss - Ramavtal hantverkstjänster
Beskrivning: Observera att detta är en extern remiss. Markaryds kommun inleder nu en synpunktsrunda som en del av upphandlingsprocessen inför tecknande av nya ramavtal avseende flertalet hantverkstjänster. Syftet med synpunktsrundan är att ge berörda aktörer möjlighet att ta del av underlaget och lämna eventuella synpunkter innan upphandlingen annonseras. Eventuella synpunkter ska, oavsett omfattning, lämnas in skriftligen och senast enligt den sista svarstid som anges i annonsen.
Intern identifierare: 26/1
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete