Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RAMAVTAL ELEKTRONISKT NYCKEL OCH LÅSSYSTEM
Referensnummer: NSVA 23/00080
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44521100 Lås
II.1.4.
Kort beskrivning
NSVA AB skall upphandla en entreprenör enligt Ramavtal förfarande. Kommande uppdrag/objekt innefattar leverans av produkter för montage av beställaren i egen regi eller en del objekt kan innefattas av projektering, leverans, installation, driftsättning. Entreprenören skall utbilda beställaren så att beställaren kan programmera och vid behov installera det elektroniska lås och nyckelsystemet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 7 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44521100 Lås, 44521120 Elektroniskt säkerhetslås, 98395000 Låssmedstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen