547855-2019 - ResultatSverige-Lidingö: Städning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städtjänster (industri & fastighet) till Käppalaförbundet
Referensnummer: KF2019-190
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen syftar till att tillgodose Käppalas behov av städtjänster (industri och fastighet)
Se förfrågningsunderlaget för närmare beskrivning.
Välkomna med era anbud!
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen