Huvudsaklig CPV-kod 45221000 Bygg- och anläggningsarbeten: broar, tunnlar, schakt och gångtunnlar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser en entreprenad för mark- och konstruktionsarbeten för ny gång- och cykelanslutning från Dartanjangs gata i Annedal till planerad tvärbanehållplats i Solvalla, genom Solvalla koloniområde och i tunnel under Ulvsundavägen.