547899-2021 - ResultatSverige-Borås: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulter: Konstruktion, Gatubelysning, Broinspektion, Byggledning
Referensnummer: 2020-00}32IN
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av tekniska konsulter för konstruktion, gatubelysning, broinspektion och byggledning åt UM.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71315200 Byggkonsulttjänster, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71540000 Byggteknisk ledning, 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen