Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Frukt och Grönt
Referensnummer: UH-20-26200
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 03200000 Spannmål, potatis, grönsaker, frukt och nötter
II.1.4.
Kort beskrivning
Håbo kommun bjuder in till en upphandling som avser inköp och leveranser av färsk frukt och grönt för samtliga verksamheter inom kommunerna.
Anbudsgivaren ska säkerställa hög kvalitet, god serviceanda och säker leveranskapacitet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 9 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03200000 Spannmål, potatis, grönsaker, frukt och nötter, 03220000 Grönsaker, frukt och nötter, 03221100 Rotfrukter och rotknölar, 03221110 Rotfrukter, 03221200 Grönsaksfrukter, 03222000 Frukt och nötter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen