548076-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Markaryd: Revision
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisionstjänster
Referensnummer: KS 2023/129
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79212000 Revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser den upphandlande myndighetens behov av sakkunniga biträden till
förtroendevalda revisorer för revision av nämnder, styrelse och bolag. Uppdraget omfattar:
• Förvaltningsrevision
• Redovisningsrevision
• Sammanträdesadministration
Beskrivning och omfattning
Uppdraget avser den upphandlande myndighetens behov av sakkunniga biträden till förtroendevalda revisorer för revision av nämnder, styrelse och bolag. Uppdraget omfattar:
Förvaltningsrevision
Redovisningsrevision
Sammanträdesadministration
Uppdraget är inte delbart och den upphandlande myndigheten har för avsikt att teckna avtal med en leverantör.
Uppskattad volym är 900 000kr per år, volymen är en uppskattning och utan förpliktelser för beställaren.
Takvolym för hela ramavtalet är 4,5 mkr
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79210000 Redovisning och revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen