2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI - Tolktjänst och digital översättningstjänst
Beskrivning: Inför upphandling har Region Uppsala ett antal frågor kring digital översättningstjänst som tex format, licenser, språk och konfigurerbarhet men även kopplingar mot de traditionella tolkförmedlingstjänsterna.
Intern identifierare: UPPH2024-00281
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79540000 Tolktjänster