54811-2022 - ÄndringSverige-KRISTIANSTAD: Sjukhuslinne
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sjukvårdstextilier
Referensnummer: 2021-O001309
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39518000 Sjukhuslinne
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av textilier som används inom vården till både personal och patienter. Textilierna ingår i cirkulationstvätt i Region Skånes egna indusritvätteri.