See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Produktion av punktskrift 2025
Beskrivning: Upphandlingen avser punkskriftstjänster för Myndigheten för tillgängliga medier och Specialpedagogiska skolmyndigheten.
Intern identifierare: MTM2024/212
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79800000 Tryckning och tillhörande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Gäller för samtliga anbudsområden
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Tidningar
Beskrivning: MTM - 2 leverantörer
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Tryck av punktskrift och svällpappersbilder till läromedel och nationella prov
Beskrivning: SPSM - 1 leverantör
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Tryck av böcker och svällpappersbilder
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Envägslån
Beskrivning: MTM - 1 leverantör
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Samhällsinformation och mindre utskrifter
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Orginalframställning utan tryck
Beskrivning: MTM och SPSM - flera leverantörer
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Almanackor i tryckt punktskrift
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Interfolierade böcker och inklistrad text i småbarnsböcker
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Punktskriftstjänsten