548235-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Socialt arbete – Konsulentstödda familjehem
Meddelande om upphandling – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsulentstödda familjehem
Beskrivning: Denna upphandling avser ramavtal för konsulentstödda familjehem. Upphandlingen är indelad i följande delar: * Anbudsområde A - Konsulentstödd familjehemsvård, barn och ungdomar 0-20 år. * Anbudsområde B - Konsulentstödd familjehemsvård, vuxna från 21 år Anbud får lämnas på ena eller båda delarna. Följande kommuner kommer att vara avropsberättigade på kommande ramavtal: Eskilstuna, Flen, Gnesta, Katrineholm, Nyköping, Strängnäs, Torsa, Vingåker. Välkomna med ert anbud!
Intern identifierare: UE 24.050
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Enstegsförfarande, se upphandlingsdokumentet.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85310000 Socialt arbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Gäller för samtliga anbudsområden. Se upphandlingsdokumentet.
Ytterligare klassificering (cpv): 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: A - Barn och unga 0-20 år
Beskrivning: Anbudsområde A. Se upphandlingsdokumentet.
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: B - Vuxna från 21 år
Beskrivning: Anbudsområde B. Se upphandlingsdokumentet.
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: C - Barn och unga 0-20 år
Beskrivning: Anbudsområde C. Se upphandlingsdokumentet.