2. Förfarande
Förfarande
Titel: Sjötransporter
Beskrivning: Upphandlingen omfattar sjötransporter. Exempel på uppgifter som omfattas av ramavtalet är - transport av arbetsmaskiner - transport av material, såsom arbetsmaterial, storsäckar och pallar - hämtning av sopkärl från återvinningsstationer - lämning av tomma sopkärl
Intern identifierare: 23.67-R
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
Ytterligare klassificering (cpv): 60640000 Sjöfartstjänster, 90500000 Avfallstjänster, 90512000 Avfallstransport
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del