548421-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Klottersanering
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Klottersanering Område Spår
Referensnummer: 210/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90690000 Klottersanering
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal avseende klottersanering, klotterskydd och affischrivning i spårområden inom Göteborgs Stad. Tillsyn och avrop ingår för enskilda objekt. Upphandling av klottersanering för Göteborgs Stad är uppdelad på geografiska områden (Centrum, Väster, Öster, Söder och Hisingen) samt för område Spår, där ett separat avtal upphandlas för varje område. Avtalen har olika startdatum, denna upphandling avser område Spår.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen