Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Stiftelsehögskola
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Studenthälsovård
Referensnummer: C 2018-1364
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85100000 Hälsovårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Om upphandlingen
Chalmers tekniska högskola AB och Göteborgs universitet har behov av en heltäckande studenthälsovård. Såvida det inte specifikt framgår i ett avsnitt att vissa krav eller uppgifter endast avser ett lärosäte är utgångspunkten att kraven och uppgifterna avser båda lärosätena.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85140000 Diverse hälsovård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen