Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inbjudan att delta i konkurrenspräglad dialog avseende strategiska flygoperatörsstjänster för medicinsk evakuering i insatsområden
Referensnummer: FM2021-4122
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85143000 Ambulanstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Försvarsmakten söker bjuda in anbudssökande till konkurrenspräglad dialog för upphandling av Strategiska flygoperatörstjänster för medicinsk evakuering med obruten vårdkedja.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 13 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60445000 Flygtjänster, 75252000 Räddningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Inbjudan till konkurrenspräglad dialog för upphandling av strategiska flygoperatörstjänster för medicinsk evakuering av personal i insatsområden.