548495-2023 - ÄndringSverige-Karlstad: Telekommunikationstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Telefoni
Referensnummer: KS-UH/2023:43
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
64200000 Telekommunikationstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avser Telefoni med mobil växellösning med tillhörande stödsystem (röstbrevlåda, hänvisningssystem, telefonistarbetsplats, kontaktcenter m.m.), fasta och mobila operatörstjänster, terminal som tjänst (mobiltelefoner och smartphones) samt integration mot Microsoft 365/Teams.