54850-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Apparatur och instrument för operationssalar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Försörjningspendlar
Referensnummer: STE1901-0055
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33162000 Apparatur och instrument för operationssalar
II.1.4.
Kort beskrivning
S:t Eriks har behov av 20-25 Försörjningspendlar till en nybyggnad intill Karolinska sjukhuset i Solna
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33160000 Operationsteknik
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen