Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI - 2020 Operationstjänster i öppen och sluten vård
Referensnummer: 20/146
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna annons avser RFI gällande operationstjänster och riktar sig till externa vårdgivare och intressenter för inhämtande av information, erfarenheter och synpunkter.
RFI'n är inte del av någon pågående upphandling. Ingen tilldelning kommer att ske. Informationen kommer att användas för vidare analyser och utredningar inom Region Norrbottens öppen- och slutenvård.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85120000 Läkarvård och tillhörande tjänster, 85121200 Medicinska specialisttjänster, 85323000 Kommunal hälso- och sjukvård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen