548531-2025 - Resultat
Sverige – Managementtjänster avseende reklam – Strategisk kommunikationsrådgivning
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelStrategisk kommunikationsrådgivning
BeskrivningTillväxtverket söker en leverantör med mycket hög kunskap om strategisk kommunikation om samhällsfrågor, samt om myndigheter och deras förutsättningar att arbeta med kommunikation. Leverantören ska även kunna arbeta från ax till limpa inom följande områden: internkommunikation, varumärkesfrågor, kommunikation om den nytta vi gör för målgruppen, kriskommunikation och sociala medier. Värdet uppskattas till 6 mnkr för fyra år. Utvärdering sker i två steg. I steg 1 utvärderas enbart kvalitet.
Intern identifierareÄ 2024-3966
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79341200 Managementtjänster avseende reklam
Ytterligare klassificering (cpv): 22460000 Reklamtrycksaker, varukataloger och manualer, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring, 79416200 Konsulttjänster för public relations, 79430000 Krishantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAnnonserad upphandling
Intern identifierare1607314-0
Del (anbudsområde)LOT-0002
Titel1. Svar på krav (föredraget alternativ)
Intern identifierare1607315-1